Легендарниот американски кошаркар Коби Брајант загинал во хеликоптерска несреќа! Сеуште нема официјални информации, но медиумите ширум светот пренесуваат дека хеликоптерот се срушил во областа Калифорнија.

Како што пренесува “LA County Sherrifs”  сите пет патници кои биле во хеликоптерот се загинати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.