Сопругата на трагично загинатата НБА ѕвезда не може да се помири со загубата на сопругот и ќерката. Ванеса Брајант својата болка реши да ја подели тагата на социјалните мрежи. Таа објави слика од Џиџи која го наследи талентот од татка си по кошарката.

Го гледам моето девојче пак насмеана со кошаркарската топка под мишка во виолетово жолта тренерка и тоа ми го загреа срцето. Мојата Џиџи-напиша Ванеса.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.