Лонзо Бол, дел од американскиот јуниорски кошаркарски тим кој пред две години гостуваше во Скопје и одигра пријателски меч против „Работнички“, на „Инстаграм“ вчера сподели видео од неговата и реакциите на нековите соиграчи кога првпат влегле во салата „Градски Парк“ во Скопје.

Како што велат кошаркарите во видеото, соблекувалните смрдат како да починал некој, има влага и пајаци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.