Откако денеска почина татко на Држен мajката Бисерка се присети на една неверојатна приказна за загинувањето на нејзиниот син. Неколку месеци пред трагичната сообраќајка во Германија во 1993 година, еден видовит човек Бисерка ја прашал „што бараат овие две жени со вашиот син“?

Тогаш на таа не придавала значење но се и станало јасно го сообраќајката. Дражен во автобилот во кој загина беше со две жени, од кои една била неговата тогашна девојка а друга нејзина пријателка.

Кога неколку години го прашала истиот видовит човек зошто не ја предупредил дека тоа може да му се случи на Дражен, но тој кратко и одговорил.

Госпоѓо зарем ќе ми поверувате тоа да ви го кажев за вашиот син.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.