На социјалните мрежи се огласи и поранешниот соиграч на Коби, Шекил О’Нил, кој тагува по својот пријател и неговата ќерка.

Немам зборови за да ја опишам мојата тага низ која минувам поради трагедијата во која ја загубив мојата внука Џиџи и мојот брат Коби брајант. Ве сакам и ќе ми недостигате. Мое сочуство до семејството на Брајант и пријателите на патниците во хеликоптерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.