Македонскиот репрезентативец Војдан Стојановски стапна на лудиот камен. Еден од нашите најдобри кошаркари одлучи да ја овековечи љубовта со неговата девојка Симона, со која е во долга врска.

Стојановски поради повреда на лигаментите не е дел од македонската репрезентација во претквалификациите за СК 2023

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.