Се ближи годишнината од смртта на легендарниот кошаркар, Коби Брајант и Џиџи. Сопругата на еден од најдобрите играчи во светот, Ванеса сподели како се бори со големата тага.

„Еден час се смеете, следниот ден не ви е дојдено до живот“. Потоа на сите им даде совет како да продолжат.

„Пронајдете причина за живот. Знам дека е тешко. Ќе ги погледнам ќерките и се обидувам да поминам низ тие чувства поради нив“, напиша Ванеса.

Кови и Џиџи го загубија животот во хеликоптерската несреќа на 26. јануари заедно со уште седумина особи.

Ванеса во јавноста споделува најразлични објави покажувајќи дека се грижи за своите три ќерки, но никогаш отворено до сега не зборувала за својата болка.

„Искрено тага е измешана група на емоции. Еден ден се смеете, следниот не ви е дојдено до живот. Сакам да им кажам нешто на луѓето кои се борат со тага и срцепарателен губиток. Пронајдете ја својата причина за живот. Смртта е гарантирана, но живејте го преостанатиот дел“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.