Американската телевизија “ЕСПН“ објавија дека Рашон Рондо ќе се врати на местото на успехот, односно повторно ќе го облече дресот на Лос Анџелес Лејкерс.

Рондо беше испратен од Лос Анџелес Клиперс во Мемфис Гризлис, но не планира да остане таму, па сега повторно се поврзува со Лејкерс.

Искусниот кошаркар играше за Лејкерс од 2018 до 2020 година, а успеа со тимот и да го освои шампионскиот прстен.

Пред да игра за Клиперс, Рондо го носеше дресот на Атланта хокс, а во просек постигнуваше по 5,4 поени и 4,4 асистенции

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.