Легендарниот Владе Дивац од вчера е член на „Куќата на славните“ во НБА лигата. Друштво во Спрингфилд му прави Дино Раѓа, кој до големото признание стигна минатата година.

Влезот на добриот пријател во „Куќата на славните“ Раѓа го прослави со слика на Инстаграм од прстените на двајцата кошаркари под која напиша „Од Југо 49 до ова. Зошто секогаш го спомнувам тоа. Бидејќи еден пат со неговото возило возевме 300 километри за подготовки на репрезентацијата“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.