Познат по своите испади и незрелост, кошаркатот од „Џезерите“ од Јута Руди Гобер во понеделникот на прес-конференција незрело се шегуваше на сметка на коронавирусот. Со рацете ги допираше микрофоните и диктафоните на новинарите кои беа оставени пред него.

Сега Французинот е првиот кошаркар позитивен на КОВИД-19, а НБА ја суспендираше лигата на неодредено време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.