Почина Љубиша Петковиќ (1959-2020), творецот на шампионската екипа на Младинец Изградба Комерц, објави Кошаркарска федерација на Македонија.

Петковиќ беше долго време во женската кошарка во Македонија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.