Шесткратниот шампион во НБА со Чикаго Булс, Скоти Пипен, не е воодушевен од начинот на кој завршува сезоната и од тоа што плејофот се игра во „меурот“ во Орландо.

Пипен смета дека конкуренцијата и состојбата во лигата не е сериозна.

Искрено, ова што го гледаме во „меурот“ не е НБА. Ја нема онаа препознатлива борба, нема навивачи, нема патувања што можат да ви ја нарушат концентрацијата. Ова не е кошарка, ова е обичен баскет – смета Пипен.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.