Неколку месеци по несреќата познати се деталите за загинувањето на НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка Џијана. Тие починале веднаш по лупнувањето на леталото на земја и експлодирало.

Нивните тела и коски биле расфрлани наоколу а Коби во крвта имал metilfenidat, лек кои се зема против хиперактивност и пореметување на сонот.
Она што е најважно е дека пилотот не бил под дејство на алкохол и веројатно се работи за негова погрешна проценка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.