На актуелниот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, како на поранешен играч на Црвена ѕвезда и навивач на тој белградски клуб, му беше забавно да гледа како ривалот Партизан се брука на гостувањето кај Крка во Нов Место, па на Инстаграм се шегуваше на сметка на тимот чиј тренер е Сашо Филиповски, а помошник му е Боби Митев.

Партизан во дуелот од АБА лигата го „окрка“ од Крка со 50-69. Нашата кошаркарска легенда, додека Партизан се мачеше дава кошеви и губеше, порача дека е ладно во Словенија.

На актуелниот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, како на поранешен играч на Црвена ѕвезда и навивач на тој белградски клуб, му беше забавно да гледа како ривалот Партизан се брука на гостувањето кај Крка во Нов Место, па на Инстаграм се шегуваше на сметка на тимот чиј тренер е Сашо Филиповски, а помошник му е Боби Митев.

Партизан во дуелот од АБА лигата го „окрка“ од Крка со 50-69. Нашата кошаркарска легенда, додека Партизан се мачеше дава кошеви и губеше, порача дека е ладно во Словенија.

Извор: Спортманија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.