Најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ денеска стана член на Собранието на Македонскиот олимписки комитет (МОК). Антиќ сѐ уште не е официјално во играчка пензија, а кон крајот на минатата година се зборуваше за негово реактивирање во Работнички за вториот дел од сезоната. Но засега од тоа нема ништо. Да потсетиме дека тој во моментов тој е и претседател и најголем акционер во кошаркарскиот клуб Гостивар.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.