ЦСКА Москва неодамна објави дека еден од членовите, поточно од лекарскиот тим е позитивен на коронавирус.

Денеска стигнаа тажни вести од таборот на евролигашот, Роман Абжелилов починал на 44 години од ковид 19. Од први мај бил на интезивна нега, но не успеал да ја добие битката.

ЦСКА испрати сочувство до семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.