Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, стапил во контакт со поранешниот американски претседател Барак Обама во врска со бојкотот во плеј-офот во НБА.

Разговорот со Обама се случи откако Лејкерс и Клиперс гласаа против понатамошно учество во плеј-офот.

Освен со Џејмс, поранешниот прв човек на САД, разгоцарал и со претседателот на синдикатот на играчи, Крис Пол, и со неколку други кошаркари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.