Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, најде нов начин како да ги забавува своите соиграчи за време на напорните тренинзи пред почетокот на НБА лигата.

Кошаркарите на Денвер тренираа со српска народна музика, а Јокиќ ги учеше соиграчите како се игра оро.

Втората голема ѕвезда во екипата, Џамал Мареј со насмевка го следеше Јокиќ како игра оро, но не му одеше така добро кога тој се обиде да ги следи чекорите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.