Македонската сениорска кошаркарска репрезентација во понеделник и официјално ќе добие нов селеткор, потврди КФСМ и најави прес-конференција за првиот ден од новата работна седмица.

Според информациите на Дриблинг.мк од извори од „Куќата на кошарката“, нов селектор ќе биде Драган Бајиќ, тренерот на Игокета кој имаше одлична сезона во АБА лигата.

Повеќе на Дриблинг

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.