Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ повторно некое време ќе биде надвор од терените, а причината за тоа е позитивен тест на коронавирусот.

Димитријевиќ на последните тестирања бил позитивен и е заразен со КОВИД-19.

Тој веќе е во изолација, но добро се чувствува.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.