Страшна вест стигна од Црна Гора. На 19-годишна возраст почина младата кошаркарка Ивона Ѓикановиќ.

Ивона една година се лечеше од леукемија во Турција, но за жал не успеа да ја победи порочната болест, пренесуваат црногорските медиуми.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.