Лејсон Зеќири не се појавил на првите тренинзи на македонскиот национален тим пред дуелот со Шпанија в петок, а неофицијално, тој размислува дали и во иднина да продолжи да игра за Македонија, бидејќи желба му е да биде репрезентативец на Косово, дознава „Спортманија“.

Крилниот центар Зеќири кој има 20 години, во минатата сезона беше член на Гостивар и МЗТ Уни банка, летоска прејде во Сигал ПриштинаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.