Лука Дончиќ имаше неверојатна вечер во победата на Далас над Бруклин од 119-109. Тој постигна 24 поени и тоа од половина терен преку Ирвинг.

Секоја чест мајсторе, погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.