Кошаркарките на Бадел 1862 се освојувачи на првиот трофеј наменет за победникот во женскиот Суперкуп, кој од оваа сезона ќе го носи името на „Драган Василов Цевка“.

„Баделки“ беа многу подобри од Баскет КАМ и славеа убедлива победа од 88:72.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.