Коронавирусот предизвикува големи проблеми во европската кошарка.

Како што објави италијанскиот новинар Емилијано Каркија, Евролигата беше принудена да откаже уште три натпревари поради инфицирани со коронавирус.

Ова се следниве натпревари:

Зенит Санкт Петербург – АКС Армани Милан (Олимпија Милан),

Алба Берлин – Басконија Виторија

Анадолу Ефес – АСВЕЛ.

Новиот датум на натпреварите ќе биде објавен подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.