Тоа што Коби Брајант заедно со 13 годишната ќерка Џиана и уште седум други луѓе загина при пад на хеликоптерот, е страшно само по себе, но луѓето ширум планетата се шокирани што еден човек тоа го прорече уште во 2012 година.

Личноста која на Твитер се претставува како Носо, на 13 ноември 2012 година напишала дека ќе се случи токму ова што се случи

Коби Брајант на крај ќе заврши, така што ќе загине при пад на хеликоптер!

Овој твит нависитна гласел така и навистина е напишан 2012 година, а некои експерти ја потврдиле автентичноста, имајќи во превид дека оваа социјална мрежа нема можност за дополнителна измена на објавувањето на пораките.

Кога повеќе од 154.000 луѓе го ретвитувало споменатиот твит во кој е претскажана трагедијата, авторот на пораката, сфаќајќи што се случило, допишал одговор.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.