Еден од најдобрите кошаркари во историјата, Коби Брајант,кој трагично го загуби животот на почетокот на годинава се наоѓа на списокот на луѓе кои годинва заработике висока сума на пари. „Форбс“ вчера ја објави листата на најбогати луѓе во светот. Коби е на третата позиција затоа што „заработил“ 20 милиони долари, а најзаслужен за тоа е „Најк“, кој ги распродал сите негови производи.

Брајант почина во јануари во хеликоптерска несреќа во близината на Лос Анџелес, а меѓу жртвите беше и неговата ќерка Џиана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.