Легендарат на „Лејкерси“ до 2006 година го носеше бројот 8, а потоа го промени без логично објаснување и го зеде 24.

Кога дојде во Лејкерси Коби го носеше бројот 8, а по една година премина на бројот 24.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.