Екипата на Виртус наместо на свој терен во Болоња, натпреварот со Дарушафака го играше во Белград. Причина за тоа е корона вирусот, но и гостинскиот терен не беше пречка за сигурна победа.

На мечот вистинска магија направи Милош Теодосиќ за што доби аплауз и од својот тренер Ѓорѓевиќ.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.