Еден од најдобрите светски кошаркари Никола Јокиќ призна дека често плачел во детството, но не само поради победите и поразите.

„Кога бев помлад, цело време плачев. Тогаш плачев и колку бев помал и подебел, тогаш имав повеќе порази, но можеби тоа е она што ме донесе до сега. Мислам дека сум победник и борец. на теренот имаше промашувања за победа, јас бев многупати виновникот, но немаше да бидам тука каде што сум да не беше тоа“, истакнува Никола

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.