Центарот на Минесота, Карл Ентони Таунс е најновиот НБА играч кај кого е дијагностициран ковид-19.

Поради тоа е одложен вечерашниот натпревар на неговиот тим против Мемфис, а остатокот од екипата најверојатно ќе биде испратена во изолација.

Информацијата за корона вирусот, Таунс ја дознал на еден час пред планираниот почеток на мечот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.