Некои играчи од НБА спроведуваат тајни тренинзи во сали кои не ги дозволува лигата, објави „Њујорк тајмс“.

Изворот се повикува на еден од кошаркарите на клуб од Западната конференција, чие име не се соопштува.

Во моментов, ниту еден играч или клуб не смее да тренира во клупските бази или во која било спортска сала поради пандемијата на коронавирус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.