Во српските медиуми се појави видео од српскиот кошаркар Никола Јокиќ како пијан се тетерави на улица. Нема информација од кога датира оваа снимка но е симптоматично што е објавено откако српските ватерполисти освоија златен медал на ОИ.

Сака некој на ватерполо-праша Душан Мандиќ, како иронија на повикот на Никола пред десетина години на Фејсбук „оче неко на баскет“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.