Според информациите кои кружат на социјалните мрежи во хеликоптерот бил поранешниот соиграч на Коби, Рик Фокс.

Фокс е роден на 24 јули 1969 година, стапнувајќи на НБА-сцената во 1991 година, потпишувајќи за Бостон Селтикс шест сезони.

Потоа се пресели во Лејкерс, за кого играше во тандем со Брајант до 2004 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.