Македонската кошаркарска федерација по се изгледа ќе добие нов предводник. Поранешниот репрезентативец и европски првак со Олимпијакос и Фенербахче, Перо Антиќ е еден од кандидатите за местото на претседател, а поддршка во изборот добива од неговите кошаркарки пријатели, поранешни сограчи и тренери.

Последен кој му испрати пораки на поддршка на Антиќ е поранешниот турски репрезентативец и НБА-звезда, Хедо Туркоглу. Тој му посака среќа на Перо преку својот Инстаграм профил.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.