Тренерот на Бруклин, Стив Неш, вети дека ѕвездата на тимот, Џејмс Харден наскоро ќе ја подобри својата игра.

  • Харден е сè уште одличен играч, дури и сега кога не е во својата најдобра форма. Сè уште веруваме во него. Џејмс ќе го достигне својот врв во наредните недели, изјави Неш.

На четири натпревари од почетокот на сезоната, Харден има просек од 17,3 поени, 7,0 скока и 8,3 асистенции по натпревар, шутирајќи 36,4 % од поле.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.