Невена Крстајиќ една од најнадежните српски кошаркарки. Таа има само 20 години и настапува за екипата на Радивој Кораќ.

Нејзиниот сон е да заигра во женската НБА лига и затоа вредно тренира по неколку часови. Затоа нема време за други работи како што е бркање момчиња иако има многу додворувачи.

Но, има еден проблем, не може да си најде момче спроти неа со оглед на тоа што има речиси 190 сантиметри и повеќе наликува на манекенка отколку на кошаркарка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.