Познато е дека словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ ја обожава српската музика, особено хитовите на Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Овој пат, најдобриот кошаркар на Далас Маверикс го подигнарасположението со песните на Цеца на највисоко ниво – „Се сеќаваш  мојот убав громе“ ечеше од звучниците на една од најубавите сали во центарот на НБА Американ Ерлајнс во Далас!

За се е „виновен“ Лука, кој очигледно побарал од одговорниот да пушта музика од разглас за да му ја исполни желбата на тренингот на Маверикс, на кој беше  присутен и познатиот актер Џејми Фокс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bad Bunny Basket (@badbunnybasket)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.