Бурен ден на социјалните мрежи. Уште од рано утро објавени се порнографски снимки на српските спортисти борачот Давор Штефанек и кошаркарскиот репрезентативец Никола Калиниќ.

На видеото на кое експлицитно се гледа како мастурбира кошаркарот на Фенербахче на другата страна на компјутерот има женски глас со кого разговара.

Калиниќ не крева многу врева за да се оправда или да се засрами, туку и ја потврди автентичноста на видеоснимката на социјалните мрежи.

Што да се прави, кој сака да честита нека честита – порача Калиниќ преку својот профил на социјалните мрежи.

Видеоснимката можете да ја погледнете ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.