Кошаркарот на Бруклин нетс, Џејмс Харден ќе го пропушти четвртиот натпревар од второто коло од плејофот во НБА-лигата против Милвоки, објави „ЕСПН“, повикувајќи се на главниот тренер на Нетс, Стив Неш.

Триесет и едногодишниот Американец продолжува да закрепнува од мускулна повреда, неговата состојба напредува. Така, Харден ќе пропушти трет последователен натпревар во серија против Бакс.

Бруклин води со 2-1 во серијата прв до четири победи. Четвртиот натпревар ќе се одржи вечер од 21 часот, домаќин ќе биде Милвоки

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.