Никола Јокиќ доминираше на теренот во третиот натпревар од финалната серија на НБА лигата, а за тоа време еден од неговите браќа ја имаше главната улога на трибините.

Како што пренесуваат американските медиуми, еден од браќата на Никола влегол во клинч со целата трибина.

Братот на Јокиќ е на трибините и во клинч со навивачите на Мајами. Тоа не би била фер борба. Можеби против целото парче – рече Џеф Ван Ганди за време на вклучувањето во живо во преносот.

Еден од браќата Јокиќ е снимен на трибините како носи српски дрес.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.