Токму денеска Коби Брајант денеска беше еден од најспоменуваните кошаркари иако е во пензија повеќе од три години. Имено Џејмс Леброн синоќа оствари историски дострел и го помина Брајант на листата на стрелци на сите времиња.

Токму Брајант својата последна порака на Твитер му ја посвети на овој човек.

Само напред Кралу. Брат ја имаш мојата почит, напиша Кобе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.