Бојан Јовановски на денешните завршни зборови рече дека на модните ревиии за кои добивал посебна покана се дружел со познати фаци а еден од нив е и кошаркарската НБА ѕвезда Леброн Џејмс.

Јас немав појма кој е тој. Тоа се случи во Париз на модната ревија на Валентино во Лувр. Леброн Џејмс и други ѕвезди беа во мое друштво-се пофали Бојан Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.