Фановите на кошарката сигурно со радост се сеќаваат на Скоти Пипен од шампионската генерација на Чикаго Булс со Џордан, Кукоч, Родман.

Скоти Пипен по завршувањето на кариерата немаше многу среќа во бизнисот и имаше неколку ризични вложувања и загуби многу пари.

Затоа тој се одлучи да ја издава вилата во Чикаго преку сајтот „Airbnb“, и тоа за само 92 долари од ден. Во куќата на големи екрани ќе можат да се следат настаните од Токио и мечевите на американската кошаркарска селекција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.