Вдовицата на кошаркарот Коби Брајант кој загина во хелихоптерска несреќа на Инстаграм нашиша емотивна порака посветена на својот сопруг. Ванеса откри дека денеска бил славеле 19 години од бракот.

Мојот крал, мое срце, мој најдобар пријател.Среќна 19 годишнина од бракот душо. Многу ми недостасуваш. Би сакал да си овде и да ме држиш во прегратка-напиша сопругата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.