Манчестер Јунајтед синоќа со спектакуларен пресврт дојде до победа против Аталанта.  Кристијано Роналдо го спаси Солскер од отказ. На трибините на „Олд Трафорд“ се радуваа и неколкумина Македонци кои работат на Островот.

Тие на трибините гордо го истакнаа знамето од Вергина кое неколкупати се најде во кадар на директниот пренос.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.