Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, одби да ги коментира трансфер плановите на „кралскиот“ клуб.

Тука има многу играчи кои можат да донесат пари. Секој е многу добар и има голем интерес за нив, рече Зизу, на прашањето дали „кралевите“ треба да го продадат Иско.

Во врска со ситуацијата со Герет Бејл, францускиот стратег рече дека смета на услугите на Велшанецот за во иднина.

Останаа седум мечевии. Ќе има промени во составот, но сметам на Герет, истакнал стратегот.

Реал Мадрид утре гостува кај Леганес од 21 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.