ренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан има многу проблеми пред крајот на сезоната, каде во моментот имаат предност од четири бода во однос на Барселона во шпанскиот шампионат.

Еден Азар е повреден, Лука Јовиќ е отпишан, бидејќи бил во контакт со лице кое било заразено со коронавирусот, па затоа мора да помине во самоизолација, додека сега е откриено дека и Марсело исто така се здобил со повреда.

Бразилецот го повредил левиот бут и ќе мора да одмора најмалку 20 дена, практично до крајот на сезоната

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.