Предводникот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е испратен во изолација откако бил во контакт со лице заразено со Ковид-19.

Францускиот фудбалски тренер веднаш направи брз Ковид-19 тест по кој добил негативен резултат но и покрај ова решил да оди во изолација и да чека резултати од новото ПЦР тестирање.

Ако се утврди дека Зидан нема Ковид-19, тој ќе го пропушти само дуелот на Реал Мадрид и Осасуна а можно е и пресметката со Атлетик Билбао на 14 јуни поради здравствените протоколи во Шпанија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.