Пред почетокот на финалето од Лига Европа меѓу Глазгов Ренџерс и Ајнтрахт Франкфурт, навивачи од двете екипи се загреваа со тепачки низ улиците на Севиља.

Шпанската полиција имаше еден куп работа во текот на денешниот ден, огромен број на навивачи од Шкотска и Германија допатуваа во Севиља, а дел од нив се пресметаа и физички низ улиците на градот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.